Технологія виробництва

Технологія лиття за моделями, що газифікуються (ЛГМ), з пінополістиролу

Сьогодні виробництва високоточних просторових (тривимірних) виробів, моделей, форм, майстер-моделей з алюмінію, дерева, макетних пластиків та ін. пов'язані зі стрімким розвитком комп'ютерної техніки, програмного забезпечення, цифрового передавання даних, а також удосконаленням систем приводів обробних верстатів (застосування серводвигунів зі зворотним зв'язком), що можуть керуватися безпосередньо з CAD-програм та вирізати, випилювати та висвердлювати у матеріалі моделі, які в цих програмах розробляються.

Стабільність розмірів моделі, відсутність роз'єму форми і сталість технологічних параметрів дають змогу підняти точність виливків до рівня, що дорівнює точності виливків за виплавлюваними моделями (ЛВМ). У порожнину форми, заповнену пінополістиролом, не можуть потрапити сторонні включення, що забезпечує зменшення кількості засмічень. За шорсткістю поверхні, що визначається багато в чому шорсткістю поверхні форми, виливки відповідають виливкам за ЛВМ.

З пінополістирольної моделі пресформи за ЛГМ-процесом зазвичай відливають алюмінієву пресформу, а потім, якщо необхідно, доводять її до необхідної чистоти поверхні на тому ж верстаті з ЧПУ. Це спрощує всю технологію переведення виробу з креслення до піномоделі та відливання, прискорює отримання пресформ (до кількох годин) для виробництва моделей від стадії проєктування до їхнього виготовлення.

Для отримання об'ємної копії з деталі без креслення в цих верстатах використовується сканування з цифровим записом інформації. Керування верстатом здійснюється через USB-порт зі звичайного персонального комп'ютера в середовищі Windows, за допомогою модему можлива функція віддаленого доступу до ЧПУ, що передбачає діагностику та модернізацію програмного забезпечення.

Оскільки моделі дуже легковагі з щільністю 25 кг/м3 - вони досить просто транспортуються.

Виберіть свою мову